Lotnisko Glasgow w Szkocji (GLA)

Glasgow Airport (GLA)

Glasgow obsługują dwa lotniska: mniejsze, umiejscowione w Prestwick ok. 48 km od centrum oraz większe i zarazem największe w Szkocji lotnisko, oddalone od Glasgow o około 13 km, zlokalizowane w miejscowości Paisley. Glasgow International Airport jest pierwszym w Szkocji, gdzie pobito rekord, jeśli chodzi o liczbę przewiezionych pasażerów tj. ponad milion w ciągu jednego miesiąca.

Władze lotniska przygotowały dla podróżujących miejsca parkingowe na 3 parkingach (dwa długo, jeden krótkopostojowy). Umiejscowione są: na wprost hotelu „Holiday Inn”, za rondem w kierunku drogi Abbotsinch Road oraz tuż obok wejść prowadzących do terminala.

Do dyspozycji klientów portu lotniczego Glasgow pozostaje ponad to przechowalnia bagażu, czynna 24 godziny na dobę, umiejscowiona na poziomie wyjść z terminala. Warto pamiętać o tym, że ceny za przechowywanie rzeczy o niestandardowych wymiarach, takich jak np. rowery są dwa razy wyższe.

Kierunki lotów – lotnisko Glasgow

Pasażerowie mają do wyboru różne kierunki lotów, w tym transatlantyckie. Przykładowe miejsca, do których można dolecieć z lotniska Glasgow: na Teneryfę, Maltę, Ibizę, Rodos, do Dublina, Londynu, Salzburga, Walencji, Kopenhagi, Manchesteru, Cardiff, Alicante, Amsterdamu, Belfastu, Berlina, Frankfurtu, Bristolu, Genewy, Paryża, Heraklionu, Barcelony, Faro, Toronto, Ottawy.

Niestety wśród połączeń nie ma oferty lotów bezpośrednich do Polski, ale chętni mogą odlatywać z drugiego lotniska Glasgow, tj. Glasgow-Prestwick.

Podróżni mogą przemieszczać się zarówno tradycyjnymi, jak również tanimi liniami lotniczymi, a z tych, które oferują najwięcej połączeń należy wymienić: Bmibaby, EasyJet, First Choice Airways, Flyglobespan, MyTravel Airways, Thomsonfly i Thomas Cook Airlines.

W celu uzupełnienia powyższych informacji na temat lotniska w Glasgow – należy skorzystać z oficjalnej strony internetowej glasgowairport.com.