Linie lotnicze Wizzair

Linie Lotnicze WizzAir – Kup Bilety Online

Tanie linie lotnicze Wizz Air to niskokosztowe linie przewozowe pochodzące z Węgier. Wizzair wchodząc na rynek europejski stal się bardzo szybko liderem stając na czołówce wśród pozostałych linii sprzedających tanie bilety lotnicze. Wizz Air swoim zasięgiem obejmując głównie Europę wschodnią i środkową jest tanią linią lotniczą, której bilety sprzedają się najlepiej. Wizz Air kupuje nowe samoloty, zatrudnia kolejnych pracowników, planuje rozbudowę lotniska w Katowicach. To wszystko świadczy o popularności i dynamicznym wzroście rozwoju tanich linii lotniczych. WizzAir sprzedaje naprawdę tanie bilety, a zadowolenie klientów z podroży rośnie, kto raz już latał liniami wizz air przy następnej podroży także chce skorzystać z tych linii. Tanie linie lotnicze Wizz Air nie tylko zdobywają nowych klientów, ale utrzymują dotychczasowych zadowolonych podróżnych. Tanie Linie Lotnicze Wizz Air przewożą swoich pasażerów nowymi samolotami typu Airbus A320 wykorzystując najnowszą technologie i najwyższy standard bezpieczeństwa i wygody.

Tanie bilety  WizzAir

Bilety lotnicze wizzAir dostępne są przez internet, call center oraz w biurach podroży. Tanie bilety Wizz Air są łatwo dostępne, nie ma problemu z ich rezerwacją i kupnem. Warunki bagażowe w WizzAir podobne są do tych jakie występują w innych liniach sprzedających tanie bilety lotnicze. Na pokład samolotu można zabrać bagaż rejestrowany ważący do 20 kg i bagaż podręczny ważący do 10 kg. Bagaż rejestrowany w Wizz Air może mieć następujące wymiary: szerokość 1,499m, długość 1,715m, wysokość 1,194m. Bagaż podręczny w WizAir może mieć wymiary 55 na 20 na 40 centymetrów, ogólnie nie przekraczający 115 cm. Dodatkowo podróżując liniami Wizz Air możemy zabrać ze sobą na pokład obok bagażu podręcznego także takie przedmioty jak parasol, płaszcz, laskę, torebkę podręczną, koc, mały aparat fotograficzny, kamerę, lornetkę, telefon komórkowy, gazety lub inne materiały do czytania, kule dla niepełnosprawnych oraz dla dzieci poniżej drugiego roku życia wózek. Bagaż rejestrowany w Wizzer zazwyczaj leci tym samym samolotem co pasażer, ale może się zdarzyć, ze z pewnych przyczyn bezpieczeństwa bagaże polecą innym samolotem. W takiej sytuacji Wizzar nie ponosi odpowiedzialności za koszty związane z czekaniem na bagaż. Jeżeli mowa o bagażu podczas lotu samolotem warto także pamiętać, by bagaż podczas odprawy został odpowiednio podpisany imię i nazwisko, adres, telefon. Ułatwi to odnalezienie właściciela bagażu w razie gdyby został zagubiony. Zdarza się także, że bagaż zostanie pomyłkowo odebrany przez innego pasażera. Wówczas także wizz air nie ponosi kosztów związanych z tym wydarzeniem. Wszelkie koszty ponosi wówczas pasażer, który omyłkowo odebrał nie swój bagaż.

Na odprawę samolotu Wizz Air należy się zgłosić odpowiednio wcześnie, na tyle by 40 minut przed odlotem być odprawionym. Stanowisko odpraw nazywa się chek-in i tam należy się zgłosić ze swoim bagażem rejestrowanym, rezerwacja biletu oraz dokumentem tożsamości ze zdjęciem. Odprawa Wizzair rozpoczyna się 2 godziny przed odlotem samolotu. Podczas odprawy po sprawdzeniu dokumentów bagaż rejestrowany jest ważony. Jeżeli ktoś pragnie zabrać więcej niż 20 kg dopuszczalnego bagażu może dokupić dodatkowe kilogramy, nie może być ich jednak więcej niż określona w regulaminie przewozów ilość. Jeżeli pasażer przybędzie na lotnisko za późno na odprawę, po zamknięciu stanowiska chek in – 40 min przed odlotem nie będzie już mógł polecieć danym lotem a WizzAir nie zwróci pieniędzy za bilet.

Będąc na lotnisku nie trudno zauważyć, którym samolotem lecimy jeśli w ręce trzymamy tani bilet Wizzaira. Wszystkie samoloty Wizzair są takie same, pomalowane w kolorach różu, fioletu i bieli. W samolotach WizzAir siedzenia nie są numerowane, więc można wybierać dowolne wolne miejsca. Oczywiście w takiej sytuacji kto pierwszy wsiada do samolotu zajmuje najlepsze miejsca. Istnieje jednak w Wizz Air możliwość wykupienia pierwszeństwa wejścia na pokład. Jest to możliwe podczas rezerwacji biletu WizzAir na stronie internetowej wizza. Wystarczy kliknąć przycisk pierwszeństwa na pokładzie. Podczas odprawy dostaniemy specjalna naklejkę, którą pasażer nakleja na kartę pokładową. Jest ona informacją dla personelu o wykupionym pierwszeństwie. Po zamknięciu odprawy chek-in, 30 minut przed odlotem rozpoczyna się wsiadanie na pokład samolotu Wizz Air. Rezerwując tanie bilety WizzAir na stronie internetowej jest także możliwość wykupienia ubezpieczenia. Ubezpieczenie takie, ważne maksymalnie 31 dni mogą wykupić sobie pasażerowie poniżej 65 roku życia pochodzący z Polski, Węgier i Anglii. Polisa ubezpieczeniowa WizzAir obejmuje bagaż, koszty związane z jego zaginięciem lub opóźnieniem, koszty związane z opóźnieniem samego lotu, czy też przerwami w podróży, wypadki, oraz odwołanie lub zmianę zarezerwowanego przez nas lotu.

Loty dzieci liniami WizzAir

Tanie linie lotnicze WizzAir wprowadziły następującą zasadę dla podróżujących dzieci: w wieku od 2-14 lat płacą pełną kwotę za tani bilet i zajmują własne siedzenie w samolocie. Dzieci w wieku od 0-2 lat płacą jedynie stałą opłatę lecz zajmują miejsce na kolanach opiekuna. W związku z tym jeden opiekun może przewozić jedno dziecko do dwóch lat. Dzieci poniżej 14 roku życia muszą zawsze mieć opiekuna podróżującego z nimi samolotem Wizz Air. Rezerwacja biletów wizz air dla dziecka i opiekuna powinna być dokonana jednocześnie, jeżeli nie jest zrobiona jednocześnie, na rezerwacji biletu powinno widnieć to samo nazwisko i adres dziecka i opiekuna. Wózek dla dzieci poniżej 2 lat można przewozić liniami Wiz Air bez żadnych opłat. Ze względu na zmianę ciśnienia podczas lotu zwykle podczas lądowania mogą bolec uszy. Dorośli pasażerowie nie maja z tym większych problemów natomiast aby zmniejszyć dzieciom jak najbardziej te odczucia warto podczas startu i lądowania dać dzieciom coś do picia, do ssania lub żucia. Połykanie śliny wystarczy by zmniejszyć nieprzyjemne odczucia. W samolocie podczas lotu jest także bardzo mała wilgotność powietrza. W związku z tym występuje dość duże odczucie pragnienia. Warto mieć przy sobie coś do picia, zwłaszcza dla dzieci by uzupełniać płyny w organizmie. Co do choroby lokomocyjnej, na którą podatna jest część dzieci – jest także parę sposobów. Przede wszystkim nie należy wiele dawać dziecku do jedzenia przed i podczas lotu. Warto usiąść przy oknie a dziecko nie powinno czytać, oglądać obrazków w książkach.
Zainteresowanie tanimi biletami lotniczymi wizzair jest ogromne. Wizz Air otwiera coraz to nowe trasy przewozowe także z Polski i do Polski. Coraz więcej miast w Europie staje otworem przed podróżującymi.

Dokąd zabiorą nas tanie linie lotnicze Wizz Air?

Belgia (Belgium) – Lotnisko Brussels-Charleroi Bułgaria – Lotnisko Airport Sofia, oraz Airport Varna Chorwacja (Croatia) – Lotnisko Split, oraz Airpot Zagreb Francja – Lotnisko Grenoble oraz Airport Paris Beauvais Niemcy (Germany) – Lotnisko Cologne, Aiport Dortmund, Airport Frankurt-Hahn Grecja (Grees) – Lotnisko Athens, Lotnisko Corfu, Aiport Heraklion. Lotnisko Rodos, Aiport Saloniki Węgry (Hungary) – Lotnisko Budapeszt Aiport Budapest Irlandia (Ireland) – Lotnisko Cork, Aiport Cork Włochy (Italy) – Lotnisko Milan – Bergamo, Aiport Rome-Ciampino Norwegia (Norwey) – Lotnisko Oslo-Torp Polska (Poland) – Lotnisko Gdansk, Lotnisko Wizzair Katowice, Aiport Poznan, Lotnisko Warsawa, Lotnisko Wroclaw. Słowenia (Slovenia) – Lotnisko Lubljana Hiszpania (Spain) – Lotnisko Barcelona, Aiport Gerona, Lotnisko Palma de Malorca Szwecja (Sweden) – Lotnisko Gothenburg, Aiport Malmo, Lotnisko Sztokholm Anglia (United Kingdom) – Lotnisko Belfast, Aiport Bournemouth, Lotnisko glasgow Preswick, Lotnisko Liverpool, Lotnisko Londyn Luton, Aiport London-Luton, Lotnisko Londyn Stansted, Aiport London-Stansted. Holandia Eindhoven.