Linie lotnicze Swiss

Swiss pochodzi ze Szwajcarii i przez dziesięciolecia był wizytówką szwajcarskiej precyzji, dokładności i punktualności. Obecnie jest to międzynarodowy koncern lotniczy, wchodzący w skład niemieckiej Lufthansy. Początek koncernu pod obecną nazwą datuje się na rok 2002. Linie lotnicze Swiss po poprzednikach odziedziczyły bogate doświadczenie w organizacji lotniczej w ruchu pasażerskim oraz nowoczesną flotę, ale kryzys w ruchu lotniczym sprawił, że koncern, zaczął podupadać ekonomiczne, aby przetrwać na wymagającym rynku lotnictwa cywilnego musiał szukać partnera, który zgodzi się dokapitalizować koncern.

Warunki zakupu biletów na linie lotnicze Swiss

Współpracę koncernowi Swiss zaproponowała niemiecka Lufthansa i od roku 2010 Swiss dzieli zyski i straty z niemieckim przewoźnikiem. Dzięki temu Swiss oferuje podobne rozwiązania jak niemiecki przewoźnik. Rezerwacja biletów lotniczych Swiss możliwa jest w sposób tradycyjny lub online. Można tego dokonać na stronie Lufthansy. Tanie bilety Swiss dostępne są w klasie ekonomicznej i podobnie jak u niemieckiego przewoźnika, klientom oferuje posiłki na pokładzie za dodatkową opłatą. Tanie latanie Swiss możliwe są również z Polski. Swiss oferuje loty z Warszawy z lotniska Okęcie do Zurychu. Rocznie z Polski do Szwajcarii linie lotnicze Swiss przewożą około 200 tys. pasażerów. Linie Swiss nadal borykają się z problemami finansowymi i według przewidywań ekonomistów zostaną całkowicie wchłonięte przez niemiecką Lufthansę.

Czy nazwa linii lotniczych Swiss zostanie zachowana? To zależy od niemieckich właścicieli. Dla pasażerów niewiele to zmieni. Nadal będą mieli możliwość wyboru między klasą biznesową, a tanimi lotami w klasie ekonomicznej. Maszyny, jakimi dysponuje towarzystwo to Airbusy przeznaczone na długie, średnie i krótkie trasy oraz Avro używane do krótkich przelotów.