Linie lotnicze EasyJet

Linie lotnicze Easy Jet – Kup Bilety Online

Tanie linie lotnicze od kilku lat dominują na rynkach lotniczych Europy, w tym także w Polsce. Od momentu akcesji Polski do Unii Europejskiej, nastąpił gwałtowny wzrost ilość tych firm na rynku polskim lotniczym, które jednocześnie przejęły znaczny udział w rynku od dominujących dotychczas Polskich Linii Lotniczych LOT. Jedną z największych tanich linii lotniczych, świadczących swoje usługi transportowe w Polsce jest brytyjska firma Easy Jet, utworzona w roku 1995 z siedzibą i główną bazą na lotnisku w Londynie Luton. Głównym obszarem działania tej firmy jest Wielka Brytania, jednak nie skupia się ona wyłącznie do tego terytorium, gdyż ułatwia tanie latanie pomiędzy ponad stu europejskimi portami lotniczymi, obsługując ponad czterysta tanich lotów i tanich przelotów. Aby firma można oferować tanie bilety lotnicze, musiała od początku działać zgodnie ze strategią tanich linii lotniczych, polegającą na korzystaniu z ofert lotnisk z niższymi opłatami lotniskowymi, a także rezygnacji z wszelkich dodatkowych usług, za które zainteresowany pasażer musi obecnie dopłacić.

Jednak, obok ograniczeń firma zaproponowała także swoim klientom zakup bilety tylko w jedną stronę, a tym samym możliwość indywidualnego decydowania o dacie powrotu i wyborze przewoźnika, jak również zniosła limit wagowy bagażu podręcznego. Ponadto firma dysponuje nowoczesną i komfortową flotą składającą się z samolotów marki Airbus A319-100 oraz Boeing 737-300 i 737-700, znacznie usprawniającą i dającą komfort podczas podróży. Tanie bilety lotnicze na te tanie loty i tanie przeloty nabyć można przede wszystkim drogą internetową, gdzie również można całodobowo zarządzać swoją rezerwacją. Wszelkie dodatkowe usługi dokonywane także tą drogą, jak odprawa on-line, czy wykup pierwszeństwa wejścia na pokład samolotu wymaga uiszczenia dodatkowej opłaty.

Bazy docelowe tanich linii lotniczych Easy Jet zlokalizowane są w większych miastach europejskich, w tym w: Krakowie, Pradze, Londynie, Paryżu, Kopenhadze, Rzymie, Madrycie, Berlinie, czy Monachium.

Z Polski samoloty tych linii startują jedynie z portu lotniczego w Krakowie – Balicach. Tanie bilety lotnicze na wyloty samolotami z tego miasta nabyć można w kierunku następujących europejskich portów lotniczych: Londyn Luton, Londyn, Gatwick, Liverpool, Bristol, Newcastle, Edynburg, Belfast, Dortmund oraz Paryż. Tanie latanie liniami Easy Jet do niedawna było możliwe z Warszawy, skąd samoloty wylatywały do Londynu. Niestety, w związku ze zbyt dużymi opłatami lotniskowymi, firma zmuszona była zlikwidować te trasy. Inne zaś przykładowe połączenia to: Londyn – Rzym, Majorka – Glasgow, Neapol – Berlin, Sharm El Sheikh – Genewa, Sztokholm – Mediolan, Turyn – Londyn, a także Teneryfa – Manchester. Połączenie te obsługuje również Ryanair oraz Wizzair.