Linie lotnicze Air France

Air France to francuskie linie lotnicze i jeden z gigantów cywilnego ruchu pasażerskiego. Powstanie linii datuje się na 1933 r. Linie lotnicze Air France  jako pierwszy przewoźnik włączył do swej powietrznej floty maszyny ponaddźwiękowe (Concord) i przez to kojarzony był z ekskluzywnymi lotami dla zamożnych klientów. Z czasem strategia Air France uległa zmianie. W latach 90-tych XX w. powstało wiele tanich linii lotniczych, które przejmowały klientów bogatej konkurencji. W takiej sytuacji tanie przeloty Air France weszły do standardu firmy. Tanie latanie Air France oferuje klientom w klasie ekonomicznej, najczęściej na krótkich europejskich trasach lub na lokalnych liniach francuskich. W Polsce wyloty odbywają się z portów: Warszawa, Kraków i Gdańsk.

Warunki zakupu biletów na linie lotnicze Air France

Rezerwacja biletów lotniczych Air France odbywa się za pomocą portalu internetowego. Klienci mają również możliwość modyfikacji usługi. W Internecie można dokonać zmiany terminu wylotu, a nawet zmiany klasy. Tam też klient znajdzie szczegóły na temat cen biletów, przesiadek, czasie oczekiwania na następny samolot oraz mogą dokonać wyboru posiłku w czasie lotu. W każdej klasie przewoźnik oferuje klientom posiłek, a także możliwość telefonowania. Tanie latanie Air France proponuje na krótkich trasach, mimo niewielkiej opłaty klient w czasie lotu ma możliwość obejrzenia telewizji. Na długie trasy również można nabyć tanie bilety lotnicze Air France  w klasie ekonomicznej.

W czasie długich lotów  Air France oferuje klientom dodatkowo poduszkę i koc. Standardy we wszystkich klasach są zbliżone. Linie lotnicze Air France dysponują nowoczesną flotą powietrzną. Pasażerowie przewożeni są maszynami Boeinga, Airbusa. W sumie Air France posiada 250 maszyn, którymi rozwozi pasażerów po całym niemal świecie. Tanie przeloty Air France oferuje w klasie ekonomicznej, które jednak są równie komfortowe i bezpieczne jak w wyższych klasach.