Linie lotnicze – tanie loty

Tanie Linie Lotnicze: Wizzair, Ryanair, Norwegian, easyJet, Germanwings, Aerlingus, AirBerlin

Sprzedaż i rezerwacja biletów lotniczych. Telefonicznie lub online

Bilety lotnicze. Warunkiem skorzystania z połączenia lotniczego jest zakup biletu lotniczego. Jest to bowiem dokument potwierdzający prawo do skorzystania z usług przewoźnika. Przed dokonaniem jednak rezerwacji i zakupu biletu lotniczego należy zapoznać się z warunkami przewozu danego przewoźnika, w oparciu o które będzie realizowana usługa transportowa.

Aktualnie na rynku działa wiele firm transportowych, w tym także firm w transporcie lotniczym. Jedni są tradycyjnymi linami lotniczymi, a inne z kolei tanimi liniami lotniczymi. Te drugie, takie jak RyanaireasyJet czy Wizzair zrewolucjonizowały w pewnym momencie rynek lotniczy, odbierając znaczną część udziału w rynku dotychczasowym przewoźnikiem, otwierając tym samym otwartą walkę konkurencyjną. Jednym zaś z głównych elementów tejże walki jest właśnie cena biletu.

Tak więc na rynku dostępne są bilety lotnicze w różnych cenach i to po stronie pasażera jest, aby sprawdził aktualną ofertę transportową, wybierając wariant dla siebie najkorzystniejszy, z uwzględnieniem swoich indywidualnych kryteriów. Bilet lotniczy najszybciej i najłatwiej nabyć można drogą internetową. Obecnie niemal każdy większy przewoźnik lotniczy dysponuje swoją stroną internetową, umożliwiającą zdalne dokonanie zakupu biletu lotniczego. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie ze strony internetowej, prowadzonej przez firmę zewnętrzną – pośrednika w sprzedaży biletów lotniczych, za pośrednictwem której można również dokonać porównania ofert transportowych również przewoźników lotniczych.

Jakie wybrać linie lotnicze? Kto oferuje najtańsze bilety lotnicze i tanie przeloty z Polski?

Na to pytanie trudno jest dziś odpowiedzieć ze względu na bogatą i stale uaktualnianą ofertę tanich linii lotniczych takich jak Ryan Air, Wizz Air, Norwegian, Easy Jet, German Wings, Aerlingus ale także promocje przewoźników tradycyjnych, którzy walcząc o klienta stale wprowadzają promocje na bilety lotnicze i sprzedają je często poniżej kosztów przelotu aby zdobyć nowych klientów. Takie oferty na tanie loty często możemy często spotkać w liniach lotniczych LOT, Lufthansa, British Airways, Czech Airlines, Air Berlin, SAS, Austrian Airlines, KLM, Air France i wiele innych linii lotniczych oferujących tanie przeloty z Polski.

W tym też celu najpierw należy dokonać wyboru konkretnych kierunków, pomiędzy którymi ma odbyć się podróż. W wyniku ukażą się wstępne oferty cenowe poszczególnych przewoźników lotniczych. Należy oczywiście pamiętać, iż na dalszych etapach rezerwacji cena ta będzie systematycznie rosnąć. Po dokonaniu wyboru określonego wariantu, zamawiający dokonuje kolejnego wyboru, dotyczącego przewożonego bagażu. W tym przypadku opcje są różne, w zależności od warunków danego przewoźnika. Następnie, za pośrednictwem internetu można jednocześnie dokonać odprawy, a także wykupić sobie pierwszeństwo wejścia na pokład samolotu, jak również zakupić dodatkowe ubezpieczenie oraz wiele innych dodatkowych elementów.

Po ostatecznym zweryfikowaniu danych w dokonanej rezerwacji następuje konieczność zapłaty za bilet, po czym generuje się bilet lotniczy w niepowtarzalnym ciągiem cyfr i liter, który należy zapamiętać, bądź wydrukować go wraz z kartą pokładową.