Poznaj linie lotnicze Iberia

Tanie linie lotnicze Iberia – Kup bilety lotnicze online

Hiszpańskie linie lotnicze Iberia to narodowy i regularny przewoźnik powietrzny, świadczący swe usługi na rynku nieprzerwanie od 80 lat. Powstał one bowiem w roku 1927 z inicjatywy Horacio Echeberrieta w porozumieniu i z pomocą niemieckiej linii lotniczej Lufthansa. Początkowo linie Iberia działały wyłącznie jako linie transportujące pocztę, głównie pomiędzy Madrytem i Barceloną. Dopiero później zaczęły one obsługiwać ruch pasażerski. W roku 1946 linie te uruchomiły pierwsze połączenie międzykontynentalne z Europy do Ameryki Południowej na trasie Madryt – Buenos Aires. W ten sposób stały się one prekursorem oferującym regularne loty cywilne w rozbudowanym zakresie do Ameryki Łacińskiej. W roku 1999 linie Iberia przystąpiły do sojuszu lotniczego One World, a dwa lata później zostały sprywatyzowane, a spółkę wprowadzono do indeksu Papierów Wartościowych na giełdzie w Madrycie. Główna baza lotnicza tego przewoźnika powietrznego zlokalizowane jest na lotniskach w Madrycie oraz w Barcelonie. Dodatkowo, na lotnisku Madryt – Barajas w 2006 roku oddało do użytku specjalny terminal pasażerskie, obsługujący wyłącznie pasażerów linii Iberia oraz pozostałych przewoźników, należących do zrzeszenia One World. W chwili obecnej linie te, wraz ze swoimi partnerami obsługuje samoloty latające z, bądź do 45 krajów, na ponad 120 trasach.

Połączenia te obsługiwane są przez ponad 200 samolotów marek: Airbus, Boeing, Dash oraz CRJ. Każdego roku linie Iberia obsługują w trakcie oferowanych lotów i przelotów około 30 milionów pasażerów rocznie, a w roku 1977 świętowano 70-lecie istnienia firmy, a jednocześnie przekroczenie magicznej liczby 10 milionów przewiezionych pasażerów w tamtym roku działalności. Bilety lotnicze na loty i przeloty liniami Iberia nabyć można przede wszystkim droga internetową. Ponadto firma, dla swoich pasażerów przygotowała droższe i tanie bilety lotnicze, uzależnione od wybranej przez pasażera klasy podróżowania. Do wyboru jest ich trzy: ekonomiczna oraz dwie biznesowe i różnią się one między sobą standardem wyposażenia oraz ilością usług dodatkowych. W siatce połączeń tych linii znajdują się również jako porty docelowe, lotniska zlokalizowane w Polsce. Żółto-czerwonymi samolotami linii Iberia Airlines z Polski wylecieć więc można wyłącznie z Warszawy do Madrytu.

Pozostałe trasy dostępne są dla polskich pasażerów, jednakże z przesiadką. Samoloty linii Iberia wylatują z wielu portów startowych do wielu zakątków świata, zlokalizowanych na różnych kontynentach. Tak więc bilety lotnicze tych linii, charakteryzujących się żółto czerwonymi barwami nabyć można na podróże do niemalże wszystkich państw europejskich, a także przykładowo do Kairu, Lagos, czy Johannesburgu w Afryce; do Tokio, Szanghaju, czy Hong Kongu w Azji; jak również do Toronto, Calgary, Seatle, Los Angeles, Waszyngtonu, Buenos Aires, Rio de Janeiro, czy Brasilii w obydwu Amerykach. Zobacz oferty Aer Lingus i Wizz Air.