Poznaj linie lotnicze Germanwings

Tanie linie lotnicze Germanwings – Kup bilety lotnicze online

Tanie linie lotnicze zdominowały od kilku lat również polski rynek przewozów lotniczych. Było to jednym ze skutków integracji Polski z Unią Europejską i otwarciem rynków na działanie firm zewnętrznych. Jedną z takich firm, oferujących pasażerom tanie bilety lotnicze na tanie loty i tanie przeloty pomiędzy wieloma krajami europejskimi jest niemiecka firma Germanwings. Funkcjonuje ona na rynku lotniczym od 1997 roku; na początku nazywała się ona Eurowings od nazwy właściciela – firmy Eurowings Flug, a od 2002 roku zmieniła nazwę na Germanwings, i wtedy też część akcji spółki zostały odsprzedane firmie Lufthansa, dzięki czemu firma włączona została w organizację Lufthansa Airlines, z której do dnia dzisiejszego czerpie procedury działania, a także korzysta z bazy szkoleniowej.

Główną zaś dewizą działania tanich linii lotniczych Germanwings jest oferowanie wysokiej jakości usług za niską cenę, przejawiającą się w szczególności w niskich cechach biletów lotniczych. Samoloty tych linii realizują szereg różnych połączeń na terenie całej Europy, z wykorzystaniem nowoczesnych samolotów marki Airbus oraz Boeing. Poza tanimi biletami lotniczymi, firma oferuje swoim klientom szereg dodatkowych usług, w tym: możliwość rezerwacji biletów na pośrednictwem strony internetowej, odprawę on-line, a także pomoc w wyszukaniu korzystnej oferty hotelowej, czy wynajmie samochodu. Ponadto, jako jedyna na rynku umożliwia podróżowanie dzieci w wieku od 5 do 12 lat bez opiekuna, a także udostępnia pasażerom możliwość realizowania na podstawie jednego biletu podróż łączoną, z przesiadką w niemieckim Berlinie, Kolonii, bądź Stuttgarcie.

Samoloty tanich linii lotniczych Germanwings latają do wielu europejskich portów lotniczych, również w połączeniach nowo tworzonych na podstawie zgłaszanego przez pasażerów zapotrzebowania. Głównymi bazami firmy są lotniska w Kolonii/Bonn oraz w Stuttgarcie. Natomiast bazami, do których można nabyć tanie bilety lotnicze są m.in.: Reykjavik, Edynburg, Londyn, Dublin, Sztokholm, Kopenhaga, Hamburg, Drezno, Lipsk, Berlin, Moskwa, Kijów, Praga, Wiedeń, Mediolan, Nicea, Tuluza, Wenecja, Bolonia, Rzym, Budapeszt, Bukareszt, Belgrad, Zagrzeb, Sarajewo, Split, Dubrovnik, Sofia, Stambuł, Ankara, Saloniki, Ateny, Izmir, Majorka, Korsyka, Barcelona, Madryt, Ibiza, Lizbona, Teneryfa oraz Gran Canaria. Tanie bilety lotnicze tych linii można wykorzystać również na połączenia z lotnisk w Polsce, z Krakowa – Balic, bądź Warszawy – Okęcia. Sprawdź ofertę innych przewoźników na tych trasach – Wizzair i Easyjet.